Plátenky na leto do práce – pohodlne a módne!

Plátenky na leto sú obuv, ktorá je veľmi populárna medzi ženami všetkých vekových skupín. V dnešnej dobe nosenie pláteniek k rôznym outfitom nevzbudzuje veľké prekvapenie, preto ich môžeme úspešne kombinovať s menej či viac formálnymi outfitmi. Stojí za zváženie nosiť plátenky nielen na prechádzku, ale aj do práce.

Letná pohoda

V lete dokonca aj firmy, kde platí prísny dress-code často umožňujú zamestnancom trochu voľnejší štýl. Dôvod je ten, že väčšina ľudí je na dovolenke, zatiaľ čo kancelárie navštevuje oveľa menší počet klientov alebo dodávateľov. V lete navyše často čelíme vysokým teplotám, ktoré neprospievajú noseniu oficiálnych topánok, ako sú lodičky. Tenisky na leto sú perfektné, keď nás bolia nohy a nedokážeme chodiť ani v sandáloch. V plátenkách sa noha cíti pohodlne – nie je stiahnutá ani nijako stlačená. Preto sa oplatí vyberať tenisky na leto aj do práce. Práve tam musíme byť vždy pripravení čeliť všetkým druhom výziev. Nemôžeme si teda dovoliť, aby nám nepohodlná obuv znepríjemňovala prácu.

Ako nosiť plátenky do práce?

Plátenky si už tradične obliekame ku kraťasom, ale do práce si ich žiaľ dovoliť nemôžeme. Ako vieme, tu sa vyžaduje formálnejší štýl. Našťastie už niekoľko sezón môžeme úspešne nosiť plátenky ako k sukni, tak aj k šatám. Pokiaľ môžeme, stavme na ľahké, vzdušné šaty, ktoré v kombinácii s plátenkami pôsobia nielen jemne, ale aj veľmi žensky. Tenisky si môžeme obuť aj k sukni či úzkym šatám, avšak o niečo elegantnejším. Dobrou voľbou bude samozrejme aj nosenie pláteniek k nohaviciam. Dokonca aj formálnejšie modely sa k plátenkám dokonale hodia. Nezabudnite, že sa k nim nehodia dlhé ponožky. Mali by sme zvoliť skôr krátke ponožky alebo ponožky, ktoré nosíme aj k balerínkam. Vďaka tomu si zabezpečíme pohodlie, pretože topánka sa nebude obtierať. Na druhej strane ponožky nebudú príliš vynikať.

Každá žena, ktorá chce vyzerať módne, ale na druhej strane sa cítiť pohodlne, by si mala na leto zvoliť tenisky. Ba čo viac, niekoľko sezón ich môžeme nosiť nielen k športovým outfitom, ale aj formálnejším, napríklad do práce. Móda sa zmenila v nielen v prospech pláteniek, ale predovšetkým nášho pohodlia a komfortu.

Pridaj komentár