Oplatí sa vyberať espadrilky na leto?

Ženy, ktoré si v lete cenia slobodu, nezabúdajú o výbere pohodlnej obuvi. Tenisky alebo sandále sú vynikajúcou voľbou, ale často majú obmedzenia v podobe šnúrok alebo iných druhov zapínania. Najlepšie doplnky sú tie, na ktorých nosenie stačí jemné nasunutie na nohu. Takou obuvou sú espadrilky. Najčastejšie kupované sú rovné topánky, ktoré vďaka dobrým dizajnovým riešeniam správne držia nohu pri pohybe. V obchodoch sú aj ďalšie zaujímavé modely. Fanúšikovia tejto obuvi venujú pozornosť predovšetkým podrážke. Aby bola obuv pohodlná, musí byť podrážka pevná, dosť silná, aby poskytovala dobrú ochranu pred nahriatym povrchom a ďalšími negatívnymi faktormi prítomnými počas leta.

Na čo dávať pozor pri výbere svojho prvého páru?

Leto je vhodný čas na výber nových topánok, najmä tých modelov, ktoré boli navrhnuté pre toto teplé slnečné obdobie. Espadrilky sa nachádzajú tak v pánskej časti v obchodoch s obuvou, ako aj v dámskej. Oddelenie dámskych doplnkov má však väčšiu rozmanitosť. Ženy oceňujú farby a charakteristické vzory na týchto topánkach. Noha musí mať prístup k čerstvému vzduchu, takže by ste si mali zvoliť obuv vyrobenú zo sieťoviny, bavlny, mäkkého prírodného semišu, ľanu. Vonkajší aj vnútorný materiál musia byť prírodné. Vnútorná výstelka dobrých topánok je úplne prírodný materiál bez zbytočných umelých prísad. Podšívka z materiálu, napríklad bavlna, chráni pred podráždením a popáleninami.

Sú rovnako univerzálne ako plátenky či sandále

Vysnívaný model obľúbenej farby poskytne veľa zaujímavých stylingových možností. Espadrilky si ženy často vyberajú ku typicky ženským outfitom – kratším alebo dlhším šatám, ale aj k k outfitom s mierne mužským nádychom ako sú kostýmové nohavice. Nie je vhodné ich kombinovať s pančuchami alebo vysokými ponožkami či podkolienkami. Najlepšie sa nosia na bosé nohy. Bezeočným výberom budú jemné farby. Mnoho žien, keď vidí, že ich možno bezproblémovo kombinovať s iným oblečením, sa odhodlá pre kúpu ďalšieho páru.

Predtým túto obuv nosili hlavne muži, avšak v dnešnej dobe si mnoho žien nevie predstaviť prežiť leto bez týchto štýlových doplnkov. Sú navrhnuté tak, aby vyhovovali všetkým typom chodidiel, úzkym aj širokým. Stačí si vybrať ten správny model, aby ste si ich zamilovali a nosili v lete každý deň.

Pridaj komentár