Klasické vysoké podpätky verzus vysoké podpätky

Aké sú rozdiely medzi klasickými topánkami na podpätkoch a lodičkami? Aj keď pre mnohých ľudí nie sú v nich takmer žiadne rozdiely, tieto malé rozdiely medzi nim sú dôležité pre ženy. Ako rozlíšiť jedné od druhých? Predstavujeme zaujímavé porovnanie oboch modelov!

Lodičky, čiže klasické topánky na vysokých podpätkoch

Topánky na podpätkoch, ktoré majú od 3 cm do maximálne 7 cm, možno považovať za bežne známe lodičky. Podpätok je v rôznych šírkach – od tenkého po kužeľovitý a stĺpcový. Predná strana vysokých podpätkov je zaoblená alebo špicatá.

Topánky na opätku sú často vyrobené zo saténu, prírodnej kože, lakovanej kože alebo semišu. Podrážka je prilepená k spodnej časti alebo šitá chlopňou, ktorá zakrýva švy. Môžu mať aplikácie ako sú perly, flitre, hodvábne mašle alebo ručné výšivky.

Z dôvodu menšieho podpätku sú lodičky najčastejšie ušité vo formálnom a obchodnom štýle. Najčastejšie sa nosia s elegantnou sukňou, overalom s dlhými rukávmi alebo klasickými čiernymi šatami. V každodenných kancelárskych štylizáciách budú vyzerať dobre s džínsami alebo nohavicami so záhybmi. Nižší podpätok zaručuje väčšie pohodlie počas celého dňa. Výber farieb je obrovský: od krémovej po tmavo čiernu alebo dravú červenú. V každodennej verzii sú preferované sivé alebo tmavo modré topánky.

vysoké podpätky
vysoké podpätky

Lodičky na vyšších podpätkoch – priatelia elegantnej ženy

Lodičky na vyšších podpätkoch sú v porovnaní s klasickými lodičkami štíhle a vysoké. Topánky s podpätkom od 10 cm sa považujú za klasické vysoké copánky s vysokým podpätkom. Ženy si okamžite všimli ich schopnosť zoštíhlenia postavy, čo je možné vďaka ich štruktúre. Pozícia a chôdza ženy, ktorá nosí vysoké podpätky, sa zlepšuje zvýraznením poprsia a zadku. Vynútené, jednoduché držanie tela je nevyhnutnosťou konštrukcie týchto topánok. Výšku päty je možné ďalej zvýšiť pomocou platforiem umiestnených pod podrážkou.

Tieto lodičky debutovali v 20. rokoch a vrchol svojej popularity dosiahli v 50. rokoch minulého storočia. V súčasnosti sa používajú vo všetkých možných štylizáciách – na každodenné nosenie, v práci alebo večer.

Tieto lodičky môžu byť vyrobené z akéhokoľvek materiálu, ale najvýhodnejšia je lakovaná koža, obľúbené sú však aj matné verzie. Vysoké podpätky sú skvelé pre rodinné akcie, silvestrovské plesy, bály a svadby. Hodia sa ku akýmkoľvek šatám a vaše nohy v nich vyzerajú štíhlejšie. Vysoké podpätky majú zvodný charakter a vyzerajú veľmi žensky – vo všetkých farbách. Je zaujímavé, že biele vysoké podpätky sú štandardným vybavením v súťažiach krásy v kategórii plaviek.

Pridaj komentár