Espadrilky? Kupujte ich online!

Pláže, párty alebo kancelária, ak je jeden druh obuvi, ktoré je možné nosiť všade, tak sú to určite espadrilky! Pochádzajúce z obdobia stredoveku topánky Espadrilky majú väčšinou plátenný zvršok a gumenú podrážku a tiež pletené jutové šnúrky okolo podrážky. Tieto topánky, pôvodne nosené vojakmi a mužmi v Pyrenejach, boli tiež volané „espardenyas”. Espadrilky udržia rovnováhu medzi slobodným a formálnym vzhľadom. Vďaka tomu sú dosť všestranné a vhodné skoro na všetky príležitosti.

Vytvorte si svoj štýl pomocou espadriliek

Viete, že slovo „espadryle” pochádza z francúzskeho jazyka? Tradične sú topánky espadryle pre mužov, ale tiež topánky espadryle pre ženy. Espadrilky sú známe z toho, že sa vyrábali v obchodoch v Baskicku viac ako storočie. Tieto topánky sa stali populárnymi v Hollywoode na začiatku 40. rokov 20. storočia.

espadrilky
espadrilky

Ako dbať o espadrilky?

Espadrilky sú pekné a pohodlné topánky. Dôležité je porozumieť typu materiálu, z ktorého sú vyrobené, pre ich lepšie udržanie. Juta, z ktorej je vyrobená podrážka, je rastlina pestovaná v tropických oblastiach z dôvodu kvality vlákna. Vlhkosť je najväčším nepriateľom juty, čo je jej základným ohraničením. Vždy noste espadrilky v suchých podmienkach (pláž, mesto, výlet, prechádzka). Je to potrebné preto, že vlákno rastlinnej juty sa namočí a naša ľudská váha zdeformuje mokrú podrážku. Vždy je lepšie ich uchovávať na suchom mieste, ďalej od vlhkosti. Najlepšie v suchej krabičke.

Kupujte espadrilky cez internet!

Na šťastie nemusíte dlho hľadať, aby ste si mohli kúpiť espadrilky na platforme. Vďaka svojej všestrannosti sa espadrilky výborne hodia do mnohých outfitov. Pre získanie ideálneho letného vzhľadu si vyberte svetlé odtiene a pastelové odtiene. Pre získanie viac poloformálneho vzhľadu si vyberte neutrálne farby, také ako tmavomodrá, čierna a svetlá opálená. Ak sa vyberáte na pláž, vyskúšajte svetlé farby, také ako žlté a modré. 

Správny rozmer je rozhodujúci nielen pre pohodlie, ale má kľúčový význam aj pre správny vzhľad. Aj keď dôkladné prispôsobenie je dôležité, tak pohľadajte topánky, v ktorých budú nohy dýchať.

Online obchody Vám môžu značne zjednodušiť život, ponúkajú široký výber espadriliek v pohodlí vlastného domova. Budete mať k dispozícii nepreberné množstvo bez vychádzania z domu. Iba niekoľko kliknutí a Vaša obuv bude doručená do domu v priebehu niekoľkých dní. Čo Vás teda zdržuje? Bez ďalšieho premýšľania sa prihláste na svojej obľúbenej stránke a kúpte si espadrilky na platforme.

Pridaj komentár