Druhy obuvi, ktorú ste predtým nevedeli

Niektoré typy mokasínov sú známe menej ako ich základné prevedenie. Dámske mokasíny sú elegantné topánky, ktoré môžu byť štýlové s väčšinou oblečenia. Vyzerajú skvele s džínsami, elegantnými nohavicami a šatami. Správne mokasíny zapôsobia na každého. A čo balerínky? Sú skvelou alternatívou k mokasínom – oplatí sa im venovať pozornosť.

Dámske mokasíny

Dámske mokasíny sa najčastejšie kladú na tenkú koženú podrážku s malou pätou. Zvršok v priehlavku má skôr charakteristický remienok s otvorom, do ktorého bola, kedysi vkladaná jedna pencia – v prípade pánskej obuvi – odtiaľ ich meno „penny loafers“.

Mokasíny zo strapcami

Pánska obuv, ktorá je v poslednej dobe veľmi populárna, sa vracia do salónov. Šev v tvare písmena U je hladký, bez tpokrčenej kože. Zvršok má okolo členku ozdobný pásik.

Námornícke mokasíny

Veľmi obľúbená, nadčasová dámska obuv. Vyrobené z kože, s ľahkou pätou. Modré a biele, zvyčajne na jasnej podrážke. V lete ich môžete nosiť s džínsami a bielymi blúzkami. Nestojí to za to preháňať to z doplnkami, pretože sú samy o sebe dosť dekoratívne.

dámske mokasíny
dámske mokasíny

Oxfordky

Inšpirované tradičnými mokasínmi. Topánky zvané oxfordské, boli pôvodne elegantné pánske topánky, ktoré sa vyznačovali prešívaním a viazaním. Dnes v obchodoch nájdete tieto topánky aj v dámskej verzii. Prúžky, výšivky, šité kožené prvky: charakterizujú oxfordskú verziu dámskej verzie. Tieto topánky majú zvyčajne gumu a vyššiu podošvu, čo vám umožňuje opticky zoštíhliť postavu. Môžu sa nosiť ku šatám, sukniam a úzkym nohaviciam.

Dámske baleríny – výhodná alternatíva

Dámske baleríny sú perfektnou obuvou pre všetky pekné kvetinové šaty, ako aj re vaše oľúbené úzke rifle alebo dopĺňajú červenú sukňu. Ponúkajú jemnú atmosféru, vďaka ktorej bude váše oblečenie stredobodom pozornosti. Pohodlné šaty a baleríny sú perfektným doplnkom vášho šatníka.

Balerínky – bohatstvo vzorov a farieb

Dámy, ktoré si môžu dovoliť kúpiť veľa párov balerín a nosiť ich v závislosti od nálady alebo dňa, nemusia byť obmedzené na minimum. Bohužiaľ, keď je rozpočet na nákup obuvi obmedzenejší alebo ak sa plánuje nákup iba jedného páru, musíte k nemu pristupovať rozumne. Najuniverzálnejší strih a farba je čierna, bez vzorov. Ak sa topánky majú používať dlhšiu dobu, je lepšie zvoliť drahšiu dvojicu, ale vyrobenú z kože. Môžu sa nosiť každý deň, na väčšie výlety alebo na večierky. Klasické lodičky ženy po niekoľkých hodinách často menia na baleríny. Malo by sa pamätať na to, že každá žena by však mala mať baleríny v inej, šialenej, neónovej farbe, ktoré zabezpečia, aby voľnejší odev vynikol z davu.

Pridaj komentár