Dámske mokasíny a poltopánky: pohodlná obuv na každý deň

Rady nosíte pohodlné topánky, ale stále si chcete udržať všetky možnosti štylizácie? V takom prípade ste na správnom mieste vďaka našim mokasínam a poltopánkam. Mokasíny sú všestranné na každé obdobie roka a ponúkajú veľkú rôznorodosť.

Pohodlie alebo elegancia? Najlepšie jedno aj druhé! Každý má svoje priority v prípade výberu topánok. Väčšina osôb pri hľadaní novej páry topánok sa riadi práve takými. Chcete vyzerať elegantne, ale nie veľmi formálne ani obyčajne. Dress code v kancelárii nepredpokladá tenisky ani botasky. Zároveň vízia behania po schodoch v lodičkách, pretože výťah bude akurát pokazený, nie je optimistická. Balerínky tlačia a nehodia sa. Čo v takomto prípade? Určite nie na boso, choďte štýlovo v mokasínach!

Čo sú mokasíny?

Mokasíny sú ideálne topánky pre elegantné ženy, ktoré si cenia pohodlie. Vyrobené takým spôsobom, že v nich môžete robiť doslova všetko. Tento typ obuvi pochádza od indiánov. Nič divného, pretože patenty v mnohých oblastiach majú uplatnenie dodnes. V súčasnosti sa mokasíny stali populárne a obľúbené, vzniklo veľa typov. Vyrobené sú z mäkkej a tenkej kože. Nemajú šnúrky ani podpätok, podrážka je plochá a v klasických verziách kožená. Niektoré moderné modely majú dodatočnú podrážku pre jej spevnenie a lepšiu priľnavosť k podlahe. Pre obutie ich stačí iba nazuť – bez dlhého a častého iritujúceho šnurovania. Môžu mať rôzne ozdoby vo forme strapcov alebo prepletaných šnúrok medzi dierkami pozdĺž horného okraja.

dámske mokasíny
dámske mokasíny

 

Ako nosiť mokasíny

Taliani nosia mokasíny v spojení s vysokými ponožkami. Je to štylizácia veľmi charakteristická pre tento národ. Ale nepochybujeme o tom, že mokasíny najlepšie vyzerajú na holých nohách, pričom výborne exponujú členok. Je to najlepší a najvýhodnejší spôsob na horúce dni, kedy vysoké teploty odradzujú od nosenia ponožiek. Mokasíny budú výborne vyzerať s džínsami jemne zdvihnutými nad členok. Dobre tiež vyzerajú v spojení so šortkami a tiež elegantnými nohavicami. U dám budú výborne vyzerať v spojení s každým typom nohavíc, nezáleží na tom, či to budú džínsy, obtiahnuté nohavice alebo elegantné sakové nohavice. Dobre vyzerajú aj v štylizáciách so šatami, sukňami alebo kombinézami. Mokasíny sa nosia najmä v lete. Je možné ich ale kombinovať v jarných a jesenných štylizáciách. Okrem funkcii obuvi plnia tiež funkciu zaujímavého štýlového doplnku. Vďaka ich univerzálnosti sa kombinujú so všetkým a výborne vyzerajú v každej štylizácii.

 

Ich univerzálnosť a ľahkosť znamenajú, že dobre vyzerajú v každom outfite a nositeľ sa cíti komfortne v každej situácii. Môžete v nich behať po meste, ísť na prechádzku s deťmi, na obchodné stretnutie, na kávu s priateľkami alebo na celonočnú párty – mokasíny budú ideálne. Komfort, pohodlie a elegancia sú ich hlavnými výhodami. A nakoniec zaujímavosť. Viete, že mokasíny boli na začiatku určené výhradne pre mužov? Dámy ale majú šťastie. V súčasnosti sa vyrába množstvo aj dámskych modelov týchto neobvyklých a štýlových topánok.

Pridaj komentár