Ako chrániť topánky pred zimou?

Zima je ročným obdobím, kedy sú topánky vystavené mnohým rôznym nepríjemným faktorom, ako počasiu, tak človeku. Medzi faktory, ktoré majú veľmi negatívny dopad na obuv, patria: sneh, blato, mráz, soľ alebo vlhkosť. Vzhľadom na to, že je nemožné sa proti týmto faktorom 100% chrániť, mala by byť proti nim chránená ako dámska, tak pánska obuv. Vďaka nasledujúcim tipom si svoju obuv budete môcť užívať viac než 1 sezónu.

 

Obuv v skrini

Najskôr musíte chrániť dámske topánky, ktoré budete mať na nohách behom nepriaznivého počasia, ale tiež tie, ktoré strávia tento čas v skriniach. Najskôr je potrebné topánky pred uložením dôkladne vyčistiť. Na túto úlohu je jednoduché použiť ošetrovaciu penu, ktorá nielen chráni topánky (https://www.shelovet.sk)pred negatívnymi faktormi, ale tiež ju dôkladne čistí. Ďalším dôležitým bodom je, že ak sú dámske topánky, ktoré majú byť na celú zimu uložené, vyrobené z kože, musia byť správne vyplnené. Iba vtedy sa nedeformujú a bude možné ich nosiť na jar.

 

Kožené dámske topánky

Je to obuv, ktorá vyžaduje najväčšiu starostlivosť zo všetkých. Pre starostlivosť o tento typ obuvi sú perfektné prostriedky na báze včelieho vosku. Prostriedky na báze tejto látky dokonale prenikajú do materiálu, dodávajú mu lesk a mastnotu. Také opatrenia navyše dokonale chránia obuv proti vlhkosti. Vo väčšine prípadov musíte pre dôkladnú ochranu dámskej obuvi použiť niekoľko vrstiev tohto typu prípravkov. Pred použitím týchto prostriedkov je tiež dôležité obuv dôkladne vyčistiť.

 

Dámske topánky vyrobené z eko kože

Čistenie tohto typu obuvi je pomerne jednoduché, pretože vyžadujú iba navlhčenú handričku s prípravkami dostupnými v mnohých obchodoch s obuvou. Ich nákup nie je príliš ťažký.

 

Dámske semišové a nubukové topánky

Tieto materiály vyžadujú starostlivosť a náležitú ochranu, ak majú byť udržiavané v dokonalom stave. Rýchlo sa zašpinia a poškodia. Najdôležitejšie je, že ak zvlhnú, musia samé vyschnúť a tento proces nie je možné urýchliť. Našťastie v profesionálnych obchodoch s obuvou sú k dispozícii špeciálne chemikálie, ktoré vám umožnia staroslivosť o dámsku obuv tohto typu. Pri nákupe stojí za to o tom premýšľať.

Ako vidíte, starostlivosť o topánky vyžaduje príslušné kroky. Ak sa to toho zaberieme správne, naša obuv bez problémov prežije aj náročnú zimu.

Pridaj komentár