3 modely populárnych zimných topánok pre ženy

Existuje mnoho typov obuvi na zimu pre ženy, ale nie všetky sú rovnaké. Odlišujú sa dizajnom, výškou zvršku, typom podrážky alebo podpätkom. Niektoré nosíme každý deň, iné si vyberáme na dlhšie výlety. Topánky si vyberáme aj podľa počasia. Ktoré zimné topánky si vyberáme najviac? Tu sú 3 populárne modely:

Dámske čižmičky pre miernu zimu

Dámske čižmičky sú zimné topánky známe celé roky. Ich charakteristickým rysom je dĺžka ku členku alebo mierne nad členok. Nie všetky čižmičky však majú rovnaký dizajn. Môžu sa odlišovať typom, výškou podpätku a materiálom, z ktorého sú vyrobené. Pre zimní suché dni bez snehu a silného mrazu môžu dámy nosiť čižmičky na tenkom ihličkovom podpätku alebo na kline a budú v nich vyzerať veľmi elegantne. Keď je za oknom mokro, ale nie je tam žiadny vysoký sneh, môžete nosiť kožené členkové topánky s plochým podpätkom, v ktorých sa tak nešmýka ako na vysokom podpätku.

Dámske čižmy v rôznych verziách

Dámske čižmy sú obľúbeným typom dámskej zimnej obuvi. Majú vyšší zvršok než čižmičky a sú vhodné pre chladné dni. Môžu byť vyrobené z prírodnej alebo umelej kože, rovnako ako zo semišu. Výška a tvar podpätku sa odlišuje od plochého až po vysoké. Najčastejšie sú so zapínaním na zips a s elastickým zvrškom. Dĺžka zvršku sa môže odlišovať. Často končí pod kolenom, ale u moderných modelov čižiem, takzvaných mušketierok, dosahuje až nad kolená.

Dámske snehule do mrazivého počasia a snehu

Dámske snehule, ako názov napovedá, sú zimné topánky určené na prechádzky v snehu. Je to teplá, mäkká a pohodlná obuv, ktorá ochráni vaše nohy pred mrazom a premočením. Snehule sú ľahké a najčastejšie majú plochý podpätok alebo malý klin. Spodná časť podrážky je profilovaná, takže nekĺžu a pomáhajú predchádzať pádom. Ak chcete udržať vaše lýtka v teple, zvršky týchto topánok sú často prešívané a dobre zateplené. Vyzerajú skvelo s džínsami a krátkou športovou bundou.

To sú tri z najpopulárnejších a najznámejších typov zimnej obuvi pre dámy. Všetky modely sú nadčasové, pretože sú populárne už mnoho sezón a nič nenasvedčuje tomu, žeby ich popularita mala skončiť. Aj keď ich pravidelne vytlačujú iné typy obuvi, ako sú workery alebo kovbojky, sú najčastejšie vyberané určitými vekovými skupinami. Na druhú stranu, zimné topánky uvedené vyššie nosia rady dámy rôznych vekových kategórii a určite ešte budú dlhú dobu.

 

Pridaj komentár